Receptioner hotel
Publicat in - DATA PUBLICARII
Expira la - DATA EXPIRARII
CRITERIILE DE LUCRU
Profesia
Specializarea
Pozitia
5
Limbi
Germană - Mediu
Engleză - Mediu
Experienta
12 Luni
Locul
Germania - Frankfurt am Main
Data inceperii
04-Iulie-2022
Salariul pe luna
1400€ - 1600€
Tipul platii
Lunar
Permis de conducere
B - 12 Luni
Receționerii pentru schimbul de noapte sunt responsabili cu sarcinile de recepție la hoteluri în timpul nopții. Ocazional se pot ocupa, de asemenea, de sarcini administrativ-financiare, pe lângă alte solicitări din partea clienților, care pot apărea peste noapte.
Principalele sarcini și responsabilități:
- serviciu de noapte
- check-in sosiri la ore târzii
- check-out plecări anticipate
- runde pentru a verifica siguranța, închiderea ușilor și ferestrelor
- menținerea liniștii pe durata nopții
- efectuarea rezervărilor

Ce se oferă:
- oportunități de lucru în lanțuri hoteliere internaționale, atât în Germania cât și în alte țări
- bonus la fiecare 6 luni
- aveți posibilitatea să deveniți lider de echipă, ca urmare și salariul va crește
- mașină, telefon și laptop dacă răspundeți de o zonă cu recepționeri de noapte
BENEFICII
Modalitatea de transport va fi discutata in timpul interviului
Oferta privind cazarea va fi discutata in timpul interviului